Wizyta świętego Mikołaja w klasie ,,0 b”

„Witaj, witaj Mikołaju,
u nas b
ędziesz mieć jak w raju.
Stos prezentów zostaw nam,
A ja Ci buziaka dam!”

Wizyta świętego Mikołaja,  to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci  dni w roku obchodzony na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry.
Dzieci z klasy 0b już od samego rana z wielką niecierpliwością nasłuchiwały  dźwięku dzwonka świętego. Uczniowie w tym dniu upodobnili się wyglądem do wyczekiwanego gościa z Laponii, bowiem poubierali się w czerwone czapki. Wyglądali naprawdę wspaniale!
Dzieci radośnie przywitały Mikołaja  i zaśpiewały mu piosenkę, jakiej nauczyły się specjalnie na tę okazję.
Po upewnieniu się, że wszyscy przez cały rok byli grzeczni, dostojny starzec wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent.
Spotkanie z niezwykłym gościem sprawiło dużo przyjemności, radości i zabawy. Mikołaj, na zakończenie spotkania, życzył wszystkim Wesołych Świąt, a także obiecał dzieciom, że odwiedzi je w przyszłym roku.