
W dniach od 1 do 15 marca 2023r. uczniowie klasy 6B oraz 5B uczestniczący w zajęciach Szkolnego Koła Ekologicznego i Szkolnego Koła Biologicznego zrealizowali II zadanie konkursu "Nasza droga do czystego środowiska"
Zadanie polegało na udziale młodzieży w spotkaniach przeprowadzonych przez opiekunów w/w Kół dotyczących zagadnień związanych z ochroną przyrody.
Tematem głównym cyklu zajęć w obu grupach były "Formy ochrony przyrody w Polsce" ze szczególnym uwzględnieniem parków narodowych.
Pierwsze zajęcia przeprowadzone przez nauczycieli miały za zadanie przekazanie informacji na temat rodzajów ochrony przyrody w Polsce oraz konieczności ich ochrony. Uczniowie obejrzeli filmy przyrodnicze o Parkach Narodowych oraz wykorzystując różnorodne materiały uzupełniali w grupach przygotowane wcześniej karty pracy.
Drugie zajęcia zostały poprowadzone z aktywnym udziałem młodzieży. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne, referaty na temat wybranych przez siebie polskich parków narodowych. Następnie przygotowali dla koleżanek i kolegów krzyżówki oraz zagadki związane z zaprezentowaną tematyką.